browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Упіймати блакитного журавля, або Допомагаємо батькам виховувати дітей

Posted by on 22.03.2021

Особистість виховається у тріаді – заклад освіти, сім’я, громадськість. Такої думки дотримувався В.О.Сухомлинсикий, ідеї якого ми застосовуємо в нашому закладі під час роботи з батьками вихованців. Щоб поглибити педагогічні знання батьків, допомогти їм упоратися з проблемами виховання, доносимо до них ідеї В.О.Сухомлинського через його оповідання і казки під час зборів, розваг.

Існують негативні проблемні питання, які негативно впливають на виховання дітей у сім’ї. Найпоширеніші серед них – брак спілкування, сварки у присутності дітей. Впливає на виховання дітей і виховання у неповній сім’ї, а ще – надмірна опіка.

Через зайнятість батьки нині мало спілкуються з дітьми.  Від цього діти страждають, сумують, погіршується їх емоційно-психологічний стан. І коли є можливість поспілкуватися з батьками – радості дітей немає меж. Для прикладу радимо батькам прочитати оповідання В.О.Сухомлинського «Ой, як же я берегтиму тебе»

В.О.Сухомлинський був переконаний, що спотворена душа дитини – це наслідок неправильного сімейного виховання, адже батьки виховують дітей передусім красою своїх взаємин. Для цього радимо прочитати оповідання «Блакитні журавлі», де йдеться мова про сварки між батьками в родині.

Інколи в родині, серед близьких чи знайомих є байдужі люди, які до всього, що відбувається довкола, ставляться відчужено. Таким людям нічого не хочеться змінювати довкола себе. Їх все влаштовує. В нашому житті нам часто зустрічаються такі люди – вони байдужі до людського горя, до радості, до будь-яких проблем у сім’ї, світі. Вони живуть з думкою: «Не чіпайте мене і я вас не чіпатиму». Саме про таких людей йдеться в оповіданні «Байдужий пеньок». Тому радимо батькам вчити дітей відгукуватися на біль і радість членів сім’ї, допомагати людям похилого віку і не бути байдужими.

Сімейне виховання повноцінне лише за умови розумного поєднання виховного впливу першовихователів – батьків і багатих на життєвий досвід помічників і порадників – дідусів і бабусь. Саме дідусі і бабусі допомагають розв’язати й таку моральну проблему, як виховання у дітей чуйного, уважного ставлення до людей похилого віку. Людяність можна виховати лише на прикладі батьків. Ці проблеми висвітлено в оповіданнях педагога «Комірчина для дідуся», «Святковий обід», «Хай я буду ваша бабуся», «Старий пень»

В.О.Сухомлинський називав альфою і омегою «таке вічне питання» сімейного виховання, як поєднання вимогливості і доброти, суворості і ласки, слухняності і свободи у вихованні дітей. У чому ж мудрість батьківської любові? На думку В.О.Сухомлинського, вона виявляється у вмілому розкритті перед дітьми справжніх джерел радощів життя та переконливості у тому, що мати і батько існують для того, щоб приносити дитині радість

У педагогічній системі В.О.Сухомлинського утвердилася система партнерського виховання, за якою сім’я повинна закласти фундамент вихованості дитини і стати активним помічником педагогів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *