- Ми любимо та бережемо нашу затишну та гарну музичну залу. Тут відбуватимуться наші виступи, розваги та свята. Тут нам аплодуватимуть, усміхатимуться наші мами й тата, бабусі й дідусі, братики й сестрички. Тут завжди має бути творчо й красиво. Ми маємо поводитися культурно, бо музика й культура – завжди разом.
- Не кидаємо на підлогу предмети, стільчики й музичні інструменти, атрибури для танців і театралізованих постановок, елементи костюмів. Не наступаємо на них, не смикаємо штори. Ставимося дбайливо до всього, що є в залі.
- Ми намагаємося не говорити, коли звучить музика. Не розмовляємо.
- У вправах, танцях, іграх, хороводах ми уважно слухаємо музичного керівника. Не бігаємо назустріч одне одному, не штовхаємося, не хапаємо за одяг і не підставляємо підніжки.
- Якщо ми бігаємо, стрибаємо або робимо підскоки під музику і випадково скидаємо якийсь предмет, ми не зупиняємося і не піднімаємо його до кінця руху. Це створить заваду для інших дітей і може бути небезпечно, тому дорослі акуратно це зроблять самі.
- Ми не передаємо іншому інструмент, який щойно використали. Ми віддаємо його дорослому для спеціального оброблення.
- Інструменти, в які треба дути, ми тримаємо в руках так, щоб вони не були спрямовані на того, хто стоїть або сидить поряд.
- Ми акуратно б¢ємо в бубон, щоб не поранити руку і не зламати інструмент.
- Ми акуратно стукаємо ложками одна об одну, але не калатаємо ними, щоб не зламати і не загнати скалку в руку. Якщо ложка випадково зламається, віддаємо її дорослому.
- Ми не переносимо металофони з місця на місце самостійно, щоб не впустити й не поранитися. Якщо нам потрібен металофон, ми просимо допомогти дорослого. Ми не витягаємо з металофона пластинки, тому що це зіпсує інструмент.
- Ми завжди можемо дослідити музичні інструменти, експериментувати з ними й вигадувати цікаві ігри. Але спочатку треба попередити про це дорослого.