browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Харчування дитини зі зниженим апетитом

Posted by on 25.01.2018
  1. Під час організації харчування дитини з поганим апетитом дорослим необхідно виявляти винахідливість.
  2. Якщо дитина відмовляється від їжі, в жодному разі не варто годувати її силоміць. Ліпше пропустити прийом їжі або зробити це пізніше, а потім годувати дитину не­великими порціями за 5-6 або більше прийомів. І все ж проміжки між годування­ми мають бути не меншими за 3 години.
  3. Дуже важливо на початку годування дати дитині такі продукти, які мають власти­вість підсилювати виділення травних соків і тим самим поліпшувати апетит. Це може бути кислий фруктовий або ягідний сік, шматочок оселедця, квашена капуста, солоний огірок, салат із сирих овочів. Сприятливо діє міцний м’ясний бульйон.
  4. Для дітей зі зниженим апетитом важливо суворо дотримуватися режиму году­вання — не давати нічого їстівного в проміжках між прийомами їжі, а також не давати багато пити. У такому разі дитина охочіше розпочинатиме прийом їжі з рідких страв. Водночас при годуванні можна дозволяти їй запивати тверду їжу водою, соком або овочевим відваром і, звичайно, не обмежувати пиття безпосе­редньо після годування.
  5. Протягом певного часу можна застосувати метод «вільного годування», тобто годувати дитину за її бажанням. Найулюбленіші страви дитини слід готувати час­тіше за інші, але при цьому дещо змінювати рецептуру, додаючи необхідні багаті білком продукти (м’ясо, сир тощо).
  6. Діти охочіше їдять за загальним столом, у родинному колі, в товаристві інших ді­тей. Тож необхідно виробити правило сідати за стіл усією родиною.
  7. Іноді дитина погано їсть через те, що до початку годування перебуває в збудженому стані, занадто захоплена грою, заняттями. У цьому випадку можна дещо перенести (на 20-30 хвилин) прийом їжі, дати час на те, щоб дитина заспокоїлася.
  8. У спекотні літні дні або за високої температури повітря в приміщенні організм ди­тини втрачає багато рідини. Це призводить до зменшення вироблення травних соків і зниження апетиту. У таких випадках перед початком годування дитині ре­комендується дати трохи прохолодної кип’яченої води або несолодкого соку, можна почати годування з кисломолочного напою чи змінити режим годування: у найспекотніший полуденний час дати дитині вдруге легкий сніданок (кефір, бу­лочку, фрукти), а обід перенести на пізніший час, скажімо, після денного сну. У та­кому випадку дитина, добре відпочивши і зголоднівши, легко впорається з досить калорійним обідом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *