Гуйда Ніна Миколаївна | Лебединський ЗДО (ясла-садок) «Ромашка»
browser icon
Ви використовуєте стару версію вашого браузера . Будь ласка, оновіть ваш браузер!
Використання застарілого браузера робить ваш комп'ютер вразливим. Для безпечнішої та швидшої роботи, будь ласка, оновіть ваш браузер зараз або спробуйте використати інший браузер.

Гуйда Ніна Миколаївна

Posted by on 01.04.2015

Посада: вихователь

Атестуюсь на встановлення: «спеціаліст ІІ категорії»

Методична проблема: «Вплив розвиваючих ігор на всебічний розвиток малюка»

(уривок із творчого звіту)

Актуальність питання розвиваючих полягає в тому, що вони створюють своєрідний мікроклімат для розвитку творчих сторін інтелекту; стимулюють ранній дитячий розвиток, сприяють поліпшенню дрібної моторики, координації рухів, тренують мислення, логіку, пам’ять, уяву, творчі здібності, допомагають вивчати кольори, цифри, букви і поповнюють словниковий запас, поліпшують увагу, спостережливість, реакцію, розвивають командний дух і соціальну активність дитини.

З власного досвіду я можу сказати, що малюкам подобається грати в різноманітні розвиваючі ігри. Наприклад пальчикові. Це дуже захоплююче, корисне, веселе і головне розвиваюче заняття. Як сказав колись В.Сухомлинський: «Розум дитини перебуває на кінчиках її пальців».

Дійсно, малюк пізнає навколишнє середовище на дотик ручками. Саме так він знайомиться з поняттям «холодне», «гаряче», «тверде», «м`яке». Під час розвивальних пальчикових ігор стимулюється і активізується розвиток мозку дитини,його мова,розвиваються творчі здібності та фантазія.

захоплюючі для малят розвиваючі ігри з водою та піском. Значення цих ігор для дітей раннього віку важко переоцінити.

В іграх з піском спочатку я обмежувалася традиційним набором дидактичного матеріалу: лопатка, відерце, формочки; в іграх з водою – діти сачками виловлювали кульки, ловили вудками рибок. Але поступово стало цього не вистачати, я почала вигадувати нові ігри і тому список дидактично гоматеріалу став поповнюватися.

Ще дуже подобаються малятам розвиваючі ігри біля магнітної дошки. За допомогою магнітної дошки малята самостійно розповідають казки оперуючи певними героями. Розвивається їх мовлення, зорова  пам’ять, закріплюються кольори. Вони вчаться розповідати для товариша та слухати його. Розвивається повага один до одного, витримка, слухняність.

Ще мені хочеться розповісти про розвивальні ігри з кульками у  сухому басейні. У ці ігри ми почали грати зовсім недавно, але як же вони подобаються дітям! Ніхто не може залишатися байдужим до них. Під час таких ігор ми з малятами закріплюємо знання кольорів; діти дізнаються про властивості кульок: круглі, гладенькі, котяться.

Тож, шановні колеги, як можна частіше використовуйте розвиваючі ігри у своїй роботі. Це дасть вашим вихованцям не тільки користь,а й завжди позитивні емоції та радісний настрій, і принесе неабияке задоволення від своєї гри.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *