Здоров’я – головне нації. Якщо здоров’я – багатство, його треба зберігати. «Здоров’я – це вершина. яку повинен кожен підкорити сам »- так говорить народна мудрість.
Здоров’я – це не тільки відсутність хвороб. цей стан оптимальної працездатності, творчої віддачі, емоційного тонусу, того, що створює фундамент майбутнього.
Результати наукових досліджень свідчать про те, що сформована в останні роки тенденція погіршення стану здоров’я дітей прийняла стійкий характер.
Статистика стверджує, що погіршення здоров’я дітей залежить на 20% від спадкових факторів, на 20% – від умов зовнішнього середовища, тобто від екології, на 10% – від діяльності системи охорони здоров’я, на 50% – від самої людини, від того способу життя, який він веде. Якщо на 50% здоров’я батьки не можуть вплинути, то інші 50% повинні допомогти своїм дітям навчитися зберігати своє здоров’я. Проблема виховання здорового покоління набувають в даний час все більшого значення.
У дошкільному віці закладаються основи здоров’я, формуються рухові навички, створюється фундамент для виховання фізичних якостей.
ПРОВЕДЕННЯ ФІЗКУЛЬТУРНО-ОЗДОРОВЧОЇ РОБОТИ З ДІТЬМИ ВДОМА.
Тому ШАНОВНІ БАТЬКИ,піклуємося про фізичний розвиток,оздоровлення та загартовування Вашої дитини вдома,користуючись низкою наданих порад:
- привчайте дитину до дотримання вдома режиму дня,санітарно-гігієнічних та культурно- гігієнічних вимог;
- виконуйте щоденно разом з дитиною ранкову гімнастику, проводьте загартувальні процедури;
- облаштуйте в квартирі спортивний куточок;
- розвивайте в дитині вміння виконувати вправи з основних рухів-вправляйте в ходьбі, бігу, стрибках, повзанні, лазінні, утриманні рівноваги, виконанні вправ із м’ячем;
- організовуйте у вихідні дні пішохідні прогулянки, туристичні походи;
- катайтеся разом з дитиною на санчатах, лижах, ковзанах, велосипедах, роликах, грайте в бадмінтон, баскетбол, хокей, ігри з м’ячем, стрибайте через скалку тощо;
- плавайте та грайте в воді в теплу пору року, а також привчайте дитину приймати літній душ – це сприяє загартуванню організму та зміцненню нервової системи;
- піклуйтеся про забезпечення дитячого організму необхідними вітамінами. Вводьте до щоденного раціону дітей сезонні овочі та фрукти;
- беріть участь разом з дитиною у святах, розвагах, Днях здоров’я, які проводяться в дитячому садку;
- відвідуйте батьківські збори, конференції, лекції з питань фізичного виховання дітей, організованих в дошкільному навчальному закладі.