Фестиваль «Гармонія руху» | Лебединський ЗДО (ясла-садок) «Ромашка»
browser icon
Ви використовуєте стару версію вашого браузера . Будь ласка, оновіть ваш браузер!
Використання застарілого браузера робить ваш комп'ютер вразливим. Для безпечнішої та швидшої роботи, будь ласка, оновіть ваш браузер зараз або спробуйте використати інший браузер.

Фестиваль «Гармонія руху»

Posted by on 26.10.2015

Одним із головних завдань педагогів нашого закладу протягом останніх років стало активне залучення наших вихованців до предметно-практичної діяльності з метою формування  життєвої  компетентності, формування  в дітей стійких переконань про те, що праця є життєвою необхідністю, формування системи знань, необхідних для вибору професії, соціального, професійного і життєвого самовизначення, активне залучення батьків вихованців до розв’язання проблем трудового і фізичного виховання дошкільників,  до здорового, активного способу життя та впровадження здоров’язбережувальних технологій.

         Підсумком нашої роботи  з даного питання  стала участь у  Обласному фестивалі «Гармонія руху», на виконання наказу управління освіти і науки Сумської облдержадміністрації від 03.09.2015 №511 – ОД «Про проведення Обласного фестивалю «Гармонія руху» в дошкільних навчальних закладах у 2015 році», відповідно до Положення про проведення обласного фестивалю «Гармонія руху» в дошкільних навчальних закладах Сумської області у 2015, затвердженого наказом управління освіти і науки облдержадміністрації від 18.05.2015 № 365 – ОД та зареєстрованого в головному управлінні юстиції у Сумській області 09 червня 2015 року №54/1551 в Лебединському дошкільному навчальному закладі (ясла-садок) «Ромашка» з 15.10.2015 по 24.10.2015 року пройшов фестиваль «Гармонія руху».

Відповідно до розробленої програми фестивалю в ДНЗ пройшли заходи, спрямовані на формування  у наших вихованців вміння і звичок працювати регулярно, цілеспрямовано; виховання  організованості, самостійніості,  творчості;  збереження та зміцнення фізичного здоров’я малят. З цією метою:

 • розроблені методичні порадники, дидактичні ігри, алгоритми формування вмінь у дітей по питанню самообслуговування відповідно до Державного стандарту, Базового компоненту дощкільної освіти;
 • пройшов огляд-конкурс центрів предметно-практичної діяльності;
 • організована виставка дитячих малюнків «Працювати завжди вчуся, як моя матуся»;
 • фотовиставка «Ми все це так само, як тата і мами, повинні робити своїми руками».

         Упродовж тижня  у всіх вікових групах закладу були проведені різноманітні  форми організації дитячої життєдіяльності, зокрема:

 • бесіди в дружнім колі: «На дерево дивись, як родить, а на людину, як робить», «Аби руки та охота, буде зроблена робота», «Маленька праця краща за велике безділля», і інші;
 • година спілкування з батьками «Як виховати маленького помічника»;
 • День добрих справ (заходи з благоустрою дошкільного закладу);
 • діти груп раннього віку вдосконалювали навички самообслуговування з лялькою- Чепурушкою;
 • діти груп молодшого дошкільного віку провели цикл занять «Бджола мала, а й та працює»;
 • «Професія пекаря цінна, випічка в нього відмінна», учасниками цього проекту стали  діти групи  середнього дошкільного віку;
 • інтегроване заняття за участю дітей старшого дошкільного віку: «Роботи в куточку природи багато, справу до серця тут знайдуть малята»;
 • інсценізації, драматизації творів художньої літератури «Сторінками улюблених казок»;
 • штампографія «Вправні пальчики»;
 • майстер –клас «Лялька-мотанка – ниточкою змотана»;
 • спортивна розвага «Козацькому роду нема переводу»;
 • свято «Осінь вітаєм з добрим врожаєм, в іграх і в праці дружно зростаєм»;
 • гуртки «Паперові фантазії», «Вправні пальчики», «Юні гімнасти».

         Дошкільнята мали можливість пізнати й реалізувати себе в різних видах та способах діяльності, здобути рухливий і реальний чуттєвий предметно-практичний досвід,  вдосконалити життєво важливі рухи та фізичні якості, насолоджуватися комфортними взаєминами з однолітками й дорослими, отримати масу позитивних емоцій, глибше і гармонійніше влитись у навколишній світ, відчути себе його повноцінною часточкою.

Проведення фестивалю дало можливість втілити новий, прогресивний підхід до організації освітнього процесу, за якого фізичний розвиток кожної дитини відбувається гармонійно й природно. Педагоги садочку взяли кращі ідеї, мали можливість поділитися власними напрацюваннями, відкрити шлях до серця кожної дитини.

До освітнього процесу були залучені батьки вихованців, як однодумці у справі виховання, розвитку й навчання дітей. Такі  заходи якісно  змінили характер спілкування батьків і  дітей,  дали можливість посилити інтерес до потреб дітей, посилити відповідальність за збереження та зміцнення їхнього здоров’я.

Завдяки такій комплексній роботі ми мали можливість реалізувати одне з пріоритетних завдань сучасної дошкільної освіти – виховання здорової особистості, здатної повною мірою реалізувати свої фізичні, інтелектуальні та духовні можливості.

DSC_0721 DSC_0736 DSC_0744 DSC_0774 DSC_0781 DSC_0790 DSC_0800 DSC_0802

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *