browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Факти про сни

Posted by on 01.03.2019

Навіщо мозок “показує” нам сни

Емоції, які людина прожила протягом дня, – страх, радість, сумніви, – залишаються з нею і під час сну. Тому вона може сміятися, кричати чи плакати, щойно прокинеться. Так мозок сортує і зберігає інформацію. Він хоче запам’ятати, що людина відчувала в тій чи іншій ситуації, аби наступного разу реагувати правильно.

Про що розкаже кольорова гама снів

Сни синього та зеленого відтінків означають, що життя людини стабільне та розмірене; червоних – можуть свідчити про підвищену температуру тіла або розвиток тієї чи іншої хвороби; чорного та інших темних кольорів – про нервове напруження, перевтому і, можливо, незабаром – нервовий зрив.

Що впливає на колір сну

Емоційні люди частіше бачать кольорові сни, а прагматичні й раціональні – чорно-білі. У людей із психічними захворюваннями колір снів може змінюватися. Так, при психозах сни яскравішають, а за депресії, навпаки, – тьмяніють. Однак це не означає, що кольорові сни – шлях до психозів.

Чому не всі бачать чорно-білі сни

У літніх людей 25 % снів – чорно-білі. Молодь такі сни бачить рідко. Цей феномен пояснює довготривалий перегляд чорно-білого кіна. Воно цікаве й емоційно привабливе для людини, а отже – впливатиме на сни навіть через 40 років.

Чому в снах людина не може ходити

Мозку складно уві сні передавати фізичне відчуття, що ноги торкаються землі. Якщо людина погляне вниз, то, швидше за все, побачить, що летить або пливе. Це можна пов’язати з тим, що мозок обробляє нову для себе інформацію й не концентрується на тій, яку давно засвоїв.

Як побороти жахіття

Якщо людину уві сні переслідує монстр, вона прокидається в холодному поту й довго не може оговтатися. Та якщо одразу зробить кілька глибоких вдихів, розслабиться і уявить ту саму сцену, але з гарним фіналом, то заспокоїться й поліпшить фінали снів у майбутньому. Уявіть, що монстр гнався, щоб…..повернути гаманець, який ви загубили.

Що таке “сон уві сні”

Часто люди, щойно прокинуться, ідуть робити собі каву. Коли ж беруть чашку, їм може здатися, що рука стала сталевою чи дерев’яною. Після цього вони прокидаються по-справжньому. Такі сни трапляються часто. Однак учені досі не розгадали цю дотепну загадку, яку посилає наш мозок.

Чому уві сні немає незнайомців

Існує теорія, що будь-яка людина зі сну – персонаж не вигаданий, а реальний. Мозок не здатний створювати нові обличчя. Проте він запам’ятовує образи навіть тих людей, яких людина бачила хоча б раз. Пригадуєте касира, який сім років тому допомагав скласти покупки в пакет? Звісно, ні. А ваша підсвідомість пам’ятає і люб’язно випускає його на сцену вашого сну, коли потрібен актор для якоїсь ролі.

За матеріалами журналу Медична сестра

дошкільного закладу № 3, 2019 р.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *