Упіймати блакитного журавля, або Допомагаємо батькам виховувати дітей | Лебединський ЗДО (ясла-садок) «Ромашка»
browser icon
Ви використовуєте стару версію вашого браузера . Будь ласка, оновіть ваш браузер!
Використання застарілого браузера робить ваш комп'ютер вразливим. Для безпечнішої та швидшої роботи, будь ласка, оновіть ваш браузер зараз або спробуйте використати інший браузер.

Упіймати блакитного журавля, або Допомагаємо батькам виховувати дітей

Posted by on 24.01.2018

Особистість виховається у тріаді – заклад освіти, сім’я, громадськість. Такої думки дотримувався В.О.Сухомлинсикий, ідеї якого ми застосовуємо в нашому закладі під час роботи з батьками вихованців. Щоб поглибити педагогічні знання батьків, допомогти їм упоратися з проблемами виховання, доносимо до них ідеї В.О.Сухомлинського через його оповідання і казки під час зборів, розваг.

Існують негативні проблемні питання, які негативно впливають на виховання дітей у сім’ї. Найпоширеніші серед них – брак спілкування, сварки у присутності дітей. Впливає на виховання дітей і виховання у неповній сім’ї, а ще – надмірна опіка.

Через зайнятість батьки нині мало спілкуються з дітьми.  Від цього діти страждають, сумують, погіршується їх емоційно-психологічний стан. І коли є можливість поспілкуватися з батьками – радості дітей немає меж. Для прикладу радимо батькам прочитати оповідання В.О.Сухомлинського «Ой, як же я берегтиму тебе»

В.О.Сухомлинський був переконаний, що спотворена душа дитини – це наслідок неправильного сімейного виховання, адже батьки виховують дітей передусім красою своїх взаємин. Для цього радимо прочитати оповідання «Блакитні журавлі», де йдеться мова про сварки між батьками в родині.

Інколи в родині, серед близьких чи знайомих є байдужі люди, які до всього, що відбувається довкола, ставляться відчужено. Таким людям нічого не хочеться змінювати довкола себе. Їх все влаштовує. В нашому житті нам часто зустрічаються такі люди – вони байдужі до людського горя, до радості, до будь-яких проблем у сім’ї, світі. Вони живуть з думкою: «Не чіпайте мене і я вас не чіпатиму». Саме про таких людей йдеться в оповіданні «Байдужий пеньок». Тому радимо батькам вчити дітей відгукуватися на біль і радість членів сім’ї, допомагати людям похилого віку і не бути байдужими.

Сімейне виховання повноцінне лише за умови розумного поєднання виховного впливу першовихователів – батьків і багатих на життєвий досвід помічників і порадників – дідусів і бабусь. Саме дідусі і бабусі допомагають розв’язати й таку моральну проблему, як виховання у дітей чуйного, уважного ставлення до людей похилого віку. Людяність можна виховати лише на прикладі батьків. Ці проблеми висвітлено в оповіданнях педагога «Комірчина для дідуся», «Святковий обід», «Хай я буду ваша бабуся», «Старий пень»

В.О.Сухомлинський називав альфою і омегою «таке вічне питання» сімейного виховання, як поєднання вимогливості і доброти, суворості і ласки, слухняності і свободи у вихованні дітей. У чому ж мудрість батьківської любові? На думку В.О.Сухомлинського, вона виявляється у вмілому розкритті перед дітьми справжніх джерел радощів життя та переконливості у тому, що мати і батько існують для того, щоб приносити дитині радість

У педагогічній системі В.О.Сухомлинського утвердилася система партнерського виховання, за якою сім’я повинна закласти фундамент вихованості дитини і стати активним помічником педагогів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *