Звіт про проведені семінари з педагогами закладу протягом 2017-2018 р. | Лебединський ЗДО (ясла-садок) «Ромашка»
browser icon
Ви використовуєте стару версію вашого браузера . Будь ласка, оновіть ваш браузер!
Використання застарілого браузера робить ваш комп'ютер вразливим. Для безпечнішої та швидшої роботи, будь ласка, оновіть ваш браузер зараз або спробуйте використати інший браузер.

Звіт про проведені семінари з педагогами закладу протягом 2017-2018 р.

Posted by on 06.03.2018

     Важливу роль у нашому житті відіграє спілкування з людьми. Образа, ворожнечі, сварки, конфлікти, що приносять нам так багато страждань, – наслідки неправильного спілкування.

     Щоб отримувати радість від спілкування, потрібно розуміти людей, враховувати індивідуальні особливості кожної людини, уміти дивитися на будь-яку проблему очима іншого. Але варто знати і свої психологічні характеристики, щоб правильно їх враховувати в процесі спілкування.

     Для цього у нашому ДНЗ працював постійнодіючий семінар-практикум «Профілактика конфліктів у педагогічному колективі», який проводив практичний психолог із педагогічним колективом. Протягом жовтня – січня педагоги підвищували свою  психологічну компетентність з даного питання, налагоджували психологічний контакт,  взаємну довіру в колективі, знімали емоційну напруженість, створювали позитивний настрій, ознайомлювалися з теорією конфлікту, його причинами та динамікою, розглядали конкретні моделі поведінки в конфліктних ситуаціях,  вчилися розуміти емоційний стан іншої людини та адекватно виражати й регулювати власний.

     На семінарі-практикумі «Ефективне спілкування як засіб профілактики конфліктів» ми опанували прийоми ефективного спілкування через ігрові методи навчання  й техніку активного слухання,  усвідомили і сформулювали власні переваги у спілкуванні з  оточенням та визначили проблеми, які можна вирішити, удосконалювали комунікативні навички і вміння,  активізували уявлення про важливі особисті якості, що сприяють ефективному та безконфліктному спілкуванню,  знижували емоційне напруження.

       У листопаді, в рамках тижня толерантності, пройшов психолого-педагогічний семінар-практикум  «Толерантність як засіб запобігання конфліктам  (толерантність як принцип взаємодії між людьми)».

     Учасники формували позитивне ставлення одне до одного,  розвивали і підтримували толерантні відносини з оточенням,  формували себе як толерантну особистість шляхом самопізнання, взаємопізнання та взаємодії, отримували знання про толерантність.

І, наостанок, педагоги отримали « «Дієту» для тих, хто хоче стати толерантним» (рекомендації)
У грудні відбувся семінар-практикум «Вплив стереотипів на виникнення конфліктів», де ми усвідомлювали вплив установок і стереотипів на поведінку, наші уявлення про себе та оточення, вчилися розпізнавати емоції інших людей, обговорювали вплив стереотипів на розвиток конфліктів, визначали, як позбутися стереотипів і установок. Закінчилася зустріч історією для роздумів, яка спонукала учасників зробити висновки про вплив стереотипів на виникнення і розвиток конфліктів.
У січні кожен з учасників психолого-педагогічного семінару-практикуму «Формування сприятливого психологічного клімату» у своїй уяві перенісся на білу засніжену рівнину, блакитний морський простір, вкриті травою зелені гори чи луки із запашними жовтими квітами. Це дало змогу зняти емоційну напруженість, здійснити самоаналіз.

   За допомогою опитувальника «Давайте познайомимося» ми більше дізналися нового один про одного, знайшли  схожість між собою.
Протягом заняття за допомогою різних вправ ми знаходили позитивні моменти у наведених ситуаціях, вчилися розуміти свій внутрішній стан, здійснювати самооцінку, розвивали комунікативні навички, уміння домовлятися.
Постійнодіючий семінар «Профілактика конфліктів у педагогічному колективі» дав можливість педагогам отримувати радість від спілкування, зняти психологічну напруженість. Ми чітко усвідомили, що конфлікти – частина нашого життя. Вони є і будуть. Але як виходити з таких ситуацій,  залежить від кожного із нас.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *